Gaz-ELEK, ul. Klonowa 7, Kokoszkowy, 83-200 Starogard Gdański

ZADZWOŃ!

pon. - pt. 8:00 - 16:00 504-271-731, 796-444-339

Wyłączenie AdBlue

Co to jest SCR?

SCR (Selective Catalytic Reduction), to technologia selektywnej redukcji katalitycznej, poprzez redukcję tlenków azotu do wolnego azotu i wody, zapobiegająca emisji toksycznych substancji w spalinach pojazdów samochodowych. W procesie tym stosuje się AdBlue® - 32,5% roztwór wysokiej czystości mocznika oraz instalację, w której zachodzi reakcja redukcji.

Obsługa AdBlue

Sama obsługa nie wymaga specjalnych umiejętność od osoby posiadającej pojazd z tym układem. Składa się ona tylko z uzupełnianiem płynu w zbiorniczku zachowując przy tym odpowiednią dbałość przed dostaniem się jakichkolwiek zanieczyszczeń do układu.

Problemy dotyczące AdBlue

Problemy zaczynają się dopiero wtedy gdy układ zaczyna pracować nie poprawnie. Wraz z uszkodzeniem układu wiąże się nie właściwa praca całego pojazdu:

-Dużo mniejsza moc silnika

-Większe zużycie oleju napędowego

-Większe zużycie roztworu AdBlue

-Brak możliwość odpalenia pojazdu

-Komunikaty o uszkodzeniu AdBlue na desce rozdzielczej

-Błędy w sterowniku silnika

Podzespoły ulegające awarii najczęściej:

-Grzałka w zbiorniku która jest zintegrowana ze zbiornikiem (brak możliwości wymiany, jedynie z całym zbiornikiem, koszt ASO Mercedes-Benz 4-8tyś zł.

-wszelkie czujniki, które również są zintegrowane ze zbiornikiem (brak możliwości wymiany)

-sterownik AdBlue

Nie ma potrzeby martwić się kosztownymi naprawami, które przyprawiają o ból głowy, a działają tylko tymczasowo. Oferujemy Państwu profesjonalne wyłączenie AdBlue oraz układu SCR przez co raz na zawsze pozbywamy się problemu z awaryjnym układem AdBlue.